Aktualności
ROZPOCZYNAMY ZORGANIZOWANĄ EDUKACJĘ ZDALNĄ
Wierszyki do nauki na miesiąc marzec
Wiersz gr. IV
LIST POŻEGNALNY DO PANI ZIMY
Przyszła pora niesłychana
mroźna zima jest żegnana.
Bo na wiosnę przyszła pora,
grube ciuchy dać do wora.
Kwiatki, ptaki, ciepłe słońce
mnóstwo roślin znów na łące.
Rower, rolki pójdą w ruch
czas założyć lekki ciuch.
Zima brzydka pomarszczona
dziś zostaje wygoniona.
I nadzieja w nas ukryta,
że tu prędko nie zawita.
Wiersz Gr. III PRZEDWIOŚNIE
Kiedy kończy się zima,
Każdy marzy o wiośnie.
Lecz nie przyjdzie tak szybko
- najpierw będzie przedwiośnie.
Trochę słonko poświeci,
Resztki śniegu roztopi.
Trzeba jeszcze poczekać,
Zanim ciepło się zrobi.
I spod śniegu krokusy,
Wyjrzą trochę nieśmiało.
Trzeba jednak poczekać,
Nim ich będzie niemało.
Ale mimo czekania
I tęsknoty za wiosną.
Każdy wita przedwiośnie
Z miną bardzo radosną.
Wiersz – gr. II PRZEBIŚNIEG
Za śniegowej chmury
słońce ledwie błyśnie,
a już się spod śniegu
przebija przebiśnieg.
Wychyla się główka
W śniegu sztywnej kryzie…
Byle na powietrze!
Byle słonka bliżej!
Rozgniewa się marzec,
sypnął gęsto śniegu.
- Nie czas jeszcze wiosnę
witać przebiśniegu!
Lecz przebiśnieg kwiatek
drobny, niepozorny,
przebił się na przekór.
Mały a zadziorny.
Ponad kryzę śniegu
białym kwiatem błysnął…
- Czas już panie marcu
Bo wiosna już blisko!
Wiersz Gr. I Marzec
Marzec ma ogromny garniec.
Mieszka w nim przez całe noce,
wieje w garncu nieustannie,
syczy coś i bulgocze.
- Powiedz, marcu,
co masz w garncu?
- Mam składniki różnorodne:
wiatry ciepłe, wiatry chłodne,
chmury, słońce, śnieg i wodę –
z nich przyrządzam wam pogodę.
ZDALNE ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW :)
#wsparciewkoronie Poznajcie bajkę terapeutyczną o Jeżyku Bartku, który musiał pozostać w domu
My się nie nudzimy - prace plastyczne tworzymy :)
Pilna informacja dla rodziców - zawieszenie zajęć
PILNA INFORMACJA DLA RODZICÓW!
Od 12 do 25 marca br. następuje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Wychowankowie
NIE PRZYCHODZĄ DO PRZEDSZKOLA.
12 i 13 marca br. w przedszkolu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, a jedynie działania opiekuńcze.
Rodzicom dzieci do 8 roku życia, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni (szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS)
Mobilna Filharmonia w Przedszkolu
- 5
Tym razem w przedszkolu na kolejnej lekcji umuzykalniającej rozbrzmiewała muzyka klasyczna. Dzieci zapoznały się z krótką charakterystyką jej głównych twórców oraz ich wspaniałymi kompozycjami. Było wspaniale

Laureatki konkursu recytatorskiego
Nasze Laureatki 😊
Gratulujemy Oli, Julii i Julii – naszym Laureatkom konkursu recytatorskiego „Zaczarowany świat wierszy dla dzieci Juliana Tuwima” organizowanego przez Przedszkole Niepubliczne pw. Św. Józefa w Kolbuszowej.
Dzień Matematyki w Przedszkolu
- 13
ZMISIOWANA MATEMATYKA
Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w obchodach Dnia Matematyki w duchu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami w ramach projektu "Mały Miś i Dzień Matematyki".
WYSTAWA „PRZYJACIELE”- gr. III
- 8
26 lutego 2020 r. dzieci z grupy III wybrały się do Galerii Miejskiej Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. Starszaki zwiedziły zbiorową wystawę młodych artystów z Polski, Słowacji i Ukrainy pt. „Przyjaciele”.
Audycja muzyczna ze Szkołą Muzyczną Yamaha
- 2
25 lutego – na zakończenie karnawału gościliśmy w naszym przedszkolu nauczycieli ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Podczas lekcji umuzykalniającej przedszkolaki zapoznały się z instrumentami dętymi blaszanymi (puzon suwakowy, puzon wentylowy, tuba, suzafon, sakshorn, helikon). Miały także okazję spróbować swoich sił w grze na niektórych instrumentach. Audycja się bardzo podobała dzieciom, było głośno i radośnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z YAMAHĄ.
BAL PASIASTYCH - 20 LUTEGO 2020
- 5
Pasy, paski, paseczki – my lubimy Basi książeczki.
20.02.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy „Bal Pasiastych”. Przedszkolaki jako sympatycy Basi – bohaterki serii bajek dla dzieci Zofii Staneckiej, która bardzo lubi nosić ubrania w paski również przebrali się w ten wzór. Wszyscy zebrali się na jednej sali – było paskowo i kolorowo. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania pt. „Basia i przyjaciel Titi”, by później porozmawiać na tematy związane z tolerancją i akceptacją inności oraz o wrażliwości i szacunku do osób, które inaczej żyją lub wyglądają.Po zajęciach odbył się bal 😊 Basiowym tańcom łamańcom nie było końca. Uśmiech i radość towarzyszyła dzieciom na każdym kroku.
Dzień Bezpiecznego Internetu 11 lutego
- 3
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Nasze przedszkole poprzez zabawy i zajęcia edukacyjne wzięło udział w Dniach Bezpiecznego Internetu obchodzonego z inicjatywy Komisji Europejskiej. Tegoroczny DBI odbył się pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu - Działajmy razem!", a jego głównym celem było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocją pozytywnego wykorzystania internetu.
BAL PASIASTYCH
Archiwum Aktualności